Policjanci z nowodworskiego ogniwa ruchu drogowego wczoraj prowadzili działania dotyczące kontroli pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do  kierowania. Mundurowi na terenie całego powiatu kontrolowali stan techniczny pojazdów nauki jazdy, uprawnienia instruktorów oraz samych kandydatów na kierowców, a także czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Policjanci nowodworskiej drogówki wczoraj od samego rana prowadzili działania związane z kontrolami pojazdów nauki jazdy. Ich celem było minimalizowanie i eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa, porządku w ruchu drogowym ze strony pojazdów nauki jazdy. Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzali stan techniczny samochodów używanych podczas szkoleń, uprawnienia i stan trzeźwości zarówno instruktorów, jak i osób dopiero uczących się jazdy samochodem. Policjanci czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu w ciągu kilku godzin skontrolowali 5 pojazdów tzw. „ Elek” i 17 innych pojazdów. Kierujących, którzy popełnili wykroczenia było 10 z czego na 9 nałożono mandaty karne, a wobec 1 skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymano również 1 dowód rejestracyjny z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

W trakcie prowadzonych działań przed godz.17:00 w Lubieszewie policjanci udaremnili również dalszą jazdę kierującemu nissanem, który prowadził swój pojazd pod działaniem środków odurzających. 24-latek odpowie teraz karnie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono rażących naruszeń przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Widząc na drodze pojazd nauki jazdy wykażmy się odrobiną cierpliwości i zrozumienia dla przyszłych kierowców. Dzięki temu unikniemy nerwowych sytuacji na drodze, co będzie miało pozytywne przełożenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

Źródło: mł. asp. Sebastian Białachowski