Stowarzyszenie Żuławy zaprasza na Pierwszy Żuławski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich.
Celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska lokalnego Żuław oraz zachowanie i popularyzowanie dziedzictwa kulturowego tego wyjątkowego obszaru.

Formuła Turnieju jest otwarta. Do udziału zgłosiły się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych stowarzyszeń i grup nieformalnych z powiatów gdańskiego, nowodworskiego, malborskiego i elbląskiego, które chcą zaprezentować swoje talenty podczas wspólnego spotkania.
Wśród konkurencji turnieju są konkurs na potrawę i stroik żuławski, prezentacje wokalne i muzyczne oraz występy kabaretowe. Ze specjalnym programem wystąpi Zespół Bursztynki i Józef Józkof. Wszystko w dobrej, swojskiej atmosferze. Poszczególne Koła przygotowują także poczęstunek pokazując swoje kulinarne zdolności.

Rywalizacja Pań zrzeszonych w lokalnych kołach i organizacjach zakończy się wyłonieniem zwycięzcy i przyznaniem tytułu GRAND PRIX Stowarzyszenia Żuławy, pucharu oraz nagród. Wydarzenie zostało objęte Partnerem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Żuławski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku od godziny 10.00 w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 21.