Nowodworscy kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej z ramienia Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W jednym z nowodworskich lokali, celnicy zabezpieczyli 12 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj nowodworscy kryminalni, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej z ramienia Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni przeprowadzili na terenie Nowego Dworu Gdańskiego działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Mundurowi weszli do wytypowanego wcześniej lokalu rozrywkowego przy ul. Sikorskiego, w którym sprawdzili pochodzenie i legalność wykorzystania automatów do gier. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie działające w ,,salonie” automaty, ponieważ były one nielegalne i wykorzystywane do celów komercyjnych. Łącznie celnicy zabezpieczyli 12 maszyn razem z ich pieniężną zawartością.

Właścicielom lokalu zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze zapowiedzieli już kolejne wspólne działania w wytypowanych lokalach.

mł. asp. Sebastian Białachowski Policja NDG