Wiosenne słońce grzeje coraz mocniej i coraz więcej motocyklistów pojawia się na drogach. Jednak należy pamiętać, że po sezonie zimowym umiejętności każdego nieco rdzewieją. Do tego temperatura asfaltu i opon motocyklowych, które są w większości tworzone na lato, nie sprzyja przyczepności. Po długim oczekiwaniu na to, żeby sobie pojeździć, motocykliści często zbyt mocno “odkręcają” manetkę gazu. Prawdopodobnie właśnie zbyt duża prędkość była przyczyną wypadku w Ostaszewie. Motocykl zderzył się z samochodem i wylądował w rowie. Motocyklista odniósł niewielkie obrażenia ręki. Niedługo po wypadku był już w domu. Tym razem obyło się bez poważniejszych szkód – jednak jest to ostrzeżenie na przyszłe wyjazdy.

Aktualizacja 29.03.2018

Policjanci z nowodworskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty i osobowego auta, do którego doszło wczoraj na drodze w Ostaszewie. W wyniku zdarzenia 35 – letni kierowca ścigacza ze złamana ręką trafił do szpitala. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 15:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Ostaszewie, w którym uczestniczył motocyklista. Natychmiast na miejsce dyżurny skierował policjantów z drogówki oraz służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że 27- latka mieszkanka gminy Ostaszewo kierująca passatem, wykonując manewr skrętu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka 35-latkowi, również mieszkańcowi gminy Ostaszewo, który kierował sportowym kawasaki, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista upadł na drogę i wyniku uderzenia o podłoże doznał złamania ręki, gdzie następnie został przetransportowany do szpitala. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci zabezpieczali miejsce tego zdarzenia.Śledczy z technikiem kryminalistyki, zgromadzili ślady podczas oględzin, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą jeszcze ustalane przez policjantów podczas prowadzonego dochodzenia. Motocykl został zabrany na policyjny parking w celu wykonania szczegółowych badań przez biegłego.

Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w
przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.