Dwie duże inwestycje prowadzone przez Gminę Nowy Dwór Gdański w mieście trwają na całego. Mieszkańcy zmagają się z dużymi utrudnieniami – szczególnie na ulicy Willowej. Droga jest w dużej części nieprzejezdna, a kierowcy muszą zostawiać samochody w dużej odległości od domów.

Sama inwestycja na ulicy Willowej prowadzona jest przez firmę Eurovia, która wygrała przetarg na zmianę nawierzchni z asfaltu na kostkę brukową i zbudowanie nowej kanalizacji deszczowej. Wraz z końcem czerwca prace mają być ukończone. Koszt inwestycji to niemal równo 1,5 mln zł – koszt ten jest w całości pokryty z funduszy gminy. Firma Eurovia zatrudnia podwykonawcę do prac nad kanalizacją burzową.

Zupełnie nowa nawierzchnia i nowa kanalizacja deszczowa powstaje na ulicy Miłosza (wraz z ul. Wąską, wzdłuż placu zabaw przy starostwie), tam również przewidziano zakończenie prac na koniec czerwca. Już na wakacje wszyscy mieszkańcy i interesanci, będą mogli cieszyć oko nową, i miejmy nadzieję funkcjonalną drogą wraz z miejscami parkingowymi i przyjaznymi pieszym chodnikami. Koszt tej inwestycji to 1.257.672 zł – tutaj również w całości pokryte z funduszy gminy. Wykonawca to firma kons. Szalczewski.