Działania „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu nowodworskiego. Nowodworska drogówka udaremniła dalszą jazdę kierującemu po spożyciu alkoholu.

W dniu wczorajszym, tj. 10.04.2018 roku na terenie powiatu nowodworskiego policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierującym oraz uczestnikom ruchu drogowego będących pod wpływem środków odurzających. Policjanci zbadali na trzeźwość 574 kierujących. Ujawnili jedną osobę będąc pod wpływem alkoholu, dwie osoby kierujące pojazdami bez uprawnień oraz czterem kierującym zatrzymano prawy jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

W dniu 10.04.2018 roku od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu nowodworskiego prowadzona była akcja skierowana przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu. Działania były skierowane nie tylko na kierujących samochodami ale również jednośladami. Podczas trwania działań policjanci przebadali 574 kierujących. Jeden kierujący został zatrzymany za jazdę samochodem będąc pod wpływem alkoholu. O godzinie 7:05 w miejscowości Lubieszewo policjanci zatrzymali do kontroli 69 letniego kierującego pojazdem m-ki Skoda Fabia, który posiadał 0,13 mq/dm³ alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym dniu policjanci nowodworskiej drogówki ujawnili dwóch kierujących pojazdami, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania a także zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym, którzy jechali z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji a także powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka grozi kara aresztu albo grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kiedy nie mamy pewności co do swojego stanu zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie można skorzystać z probierza, dzięki któremu upewnimy się czy możemy wsiąść za kierownicę.

Źródło: Policja NDG