W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku w Domu Podcieniowym w Miłocinie odbyło się oprowadzenie kuratorskie po wystawie fotografii przedwojennych pt. „Mój Dom 1930”, jest to kolejna ekspozycja zdjęć odnalezionych przez Panią Annę Gnyś w prywatnej kolekcji dawnych mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego. Wystawa w podcieniu odbywa się dzięki wsparciu i uprzejmości Klubu Nowodworskiego i Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

Zdjęcia pochodzą z lat 30 i są autorstwa pani Ingeborg Markfeld a pozyskane zostały od jej syna – Petera Hallera, który był przyjacielem rodziny Gnyś z dawnych lat.

Trudno znaleźć piękniejsze miejsce na tego typu ekspozycję niż stary dom podcieniowy, tak charakterystyczny dla regionu symbol żuławskiej historii. Powstały w 1731 roku, został niedawno wyremontowany wysiłkiem gminy, ma być częścią „żuławskiego folwarku”, czyli projektu ukazującego dawne żuławskie sposoby gospodarowania.

Wystawę będzie można zobaczyć jeszcze przez kilka tygodni. Tych, którzy z jakichś względów jeszcze nie widzieli – serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Miłocina.

Zapraszamy do wideo: