Dnia 31.05.2018 o godzinie 12.29 w Sztutowie doszło do podtopienia mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzenie resuscytacji do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzenie resuscytacji wspólnie z Zespół Ratownictwa Medycznego. Po ponad godzinnej resuscytacji lekarz Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon osoby poszkodowanej. W działaniach brały udział 2 zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w sile 5 ratowników oraz 2 zastępy OSP Sztutowo w sile 7 ratowników.

Dnia 31.05.2018 o godzinie 13.47 w miejscowości Jantar doszło do podtopienia mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzenie resuscytacji do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zabezpieczenie lądowania Ratownika 3, prowadzenie Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej wspólnie z załogą LPR. Po około 30 minutach resuscytacji lekarz LPR stwierdził zgon osoby poszkodowanej. W działaniach brały udział 2 zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w sile 5 ratowników oraz 2 zastępy OSP Jantar w sile 10 ratowników.

Dnia 31.05.2018 o godzinie 19.32 w miejscowości Nowy Dwór Gdański doszło do pożaru altanki ogrodowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się przybudówkę i na dach altany co pozwoliło na zlokalizowanie pożaru. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego rozebrano spaloną przybudówkę oraz poszycie dachu altany o powierzchni 1 m2 i dogaszono. W działaniach brał udział 1 zastęp Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w sile 4 ratowników oraz 2 zastępy OSP Nowy Dwór Gdański w sile 11 ratowników.

Dnia 02.06.2018 o godzinie 10.36 w miejscowości Kmiecin doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, usunięcie plamy przy użyciu sorbentu, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, kierowanie ruchem. W działaniach brały udział 2 zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników.

Dnia 02.06.2018 o godzinie 23.00 w miejscowości Rakowe Pole doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, kierowanie ruchem, oraz usunięcie plam płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brały udział 2 zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w sile 6 ratowników.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 28.05 – 03.06.2018r.

1 Zdarzenie związane z usuwaniem plamy oleju na jezdni
3 Zdarzenia związane z poszukiwaniem zaginionych dzieci na plaży
1 Zdarzenie związane z otwarciem mieszkania
1 Zdarzenia związane z alarmem monitoringu
2 Zdarzenia związane z wiatrołomami
1 Zdarzenie związane z zabezpieczeniem lądowiska LPR
1 Zdarzenie związane z zabezpieczeniem imprezy masowej
2 Inne zdarzenia
12 Zdarzenia związane z owadami błonkoskrzydłymi

mł. bryg. Łukasz Zblewski Rzecznik KP PSP Nowy Dwór Gd.