W godzinach wieczornych w niedzielę 17 czerwca doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Orłowie Pierwszym. Na miejscu działały Jednostki Ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej i jednostki OSP z Regionu. Dzięki natychmiastowej akcji strażaków ogień udało się zgasić zanim doszło do rozprzestrzenienia. Prawdopodobnie zapaliła się sadza w jednym z przewodów kominowych a ogień wydostał się na dach budynku. Strażacy zabezpieczają budynek. Czekamy na wypowiedź rzecznika.

Aktualizacja 18.06.2018:

W dniu 17.06.2018 o godzinie 21.20 otrzymano zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono palące się poszycie dachu, przy przewodzie kominowym, płomienie ognia widoczne z zewnątrz. Wszystkie osoby mieszkające w budynku znajdują się na zewnątrz. Brak osób poszkodowanych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody do wewnątrz budynku na palącą się konstrukcję dachową, co pozwoliło na zlokalizowanie oraz ugaszenie pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu przy użyciu piły ratowniczej oraz podręcznego sprzętu burzącego. Sprawdzenie kamerą termowizyjną nadpalonej części dachu w celu wykluczenia pozostałych zarzewi ognia. Przewietrzenie wszystkich pomieszczeń mieszkalnych w budynku.  W działaniach udział brały 4 zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w sile 7 ratowników, OSP Nowy Dwór Gd., 2 zastępy w sile 12 ratowników, OSP Marynowy 1 zastęp w sile 6 ratowników oraz OSP Lubieszewo 1 zastęp w sile 6 ratowników.

mł. bryg. Łukasz Zblewski KP PSP Nowy Dwór Gd.

Zapraszamy do wideo: