W Stegnie przy na placu przy ul. Jagiełły odbył się pierwsze Dni Stegny. Nowa impreza to koncerty i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Nieodzowna gastronomia, dmuchańce i wielka ślizgawka wodna ale przede wszystkim koncerty sprawiły, że nie można się było nudzić. Na imprezie po raz pierwszy również pojawiła się fundacja “Stegna dla Ciebie” jako współorganizator wraz z panią wójt Ewą Dąbską i Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Fundacja to mieszkańcy Stegny połączeni wspólną ideą promocji miejscowości takimi pomysłami jak nadanie nowego symbolu Stegny (wielorybek), ujednolicenie plaży w kolory charakterystyczne dla gminy, czy promowanie uczciwego, ujednoliconego zbierania opłaty klimatycznej od przyjezdnych tak jak jest to w innych miejscowościach turystycznych.

Na scenie wywodząca się z regionu formacja New Smile, bardzo popularna grupa Reggae i SKA Etna Kontrabande, a także gwiazda wieczoru Future Folk grająca góralskie rytmy z wykorzystaniem elementów muzyki nowoczesnej.

W trakcie imprezy wraz z fundacją prowadzili konkursy dla dzieci i młodzieży – był konkurs z nagrodami za wiedzę o wielorybku, konkurs na miss ZUMBY a także nagrody za najszybszy “ślizg wieloryba”. Zabawa była znakomita a turystów i mieszkańców nie wystraszył nawet przelotny deszcz, który podlał trawnik na placu tuż przed koncertem Future Folk.

Zapraszamy do wideo: