W godzinach wieczornych doszło dziś do wypadku, kolejnego w przeciągu tygodnia na felernym skrzyżowaniu Jantarowa / Morska. Motocyklista jadący ulicą Jantarową uderzył w samochód osobowy jadący z kierunku Stegny. Osobówka na skrzyżowaniu skręcała w lewo w ulicę Morską i wtedy doszło do zderzenia. Motocykliście niemal natychmiast udzielił pomocy przebywający niedaleko ratownik OSP, co znacznie zwiększyło jego szanse na przeżycie. Został on w ciężkim stanie zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego na ulicę Wiejską, gdzie miał go odebrać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawę bada policja.

Z niecierpliwością czekamy na rondo w tamtym miejscu, gdyż jak pokazuje ilość zdarzeń drogowych na przecięciu tych ulic – jest ono bardzo potrzebne.

Aktualizacja:

Wczoraj około 17:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Jantarowa z Morską w miejscowości Nowy Dwór Gdański doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego z motocyklem. Policjanci drogówki natychmiast udali się we wskazane miejsce. Na miejsce została wysłana również grupa dochodzeniowa, która zabezpieczyła ślady, przesłuchała świadków oraz sporządziła oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci drogówki sporządzili oględziny pojazdu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24 – letnia kierująca pojazdem m-ki Renault wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Morską nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Stegny motocyklowi Yamaha kierowanego przez 29 – letniego mężczyznę. 29 – latek z obrażeniami został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Policjanci, aby udrożnić przejazd pojazdów, wprowadzili ruch wahadłowy. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z KPP Nowy Dwór Gdański.

Apelujemy o ostrożność. Jest to już drugi wypadek w tym miesiącu, do którego doszło w tym samym miejscu. Ulica Jantarowa prowadzi wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 502, która jest główną drogą dojazdową do Stegny. W czasie sezonu letniego, ale i nie tylko, jest wzmożony ruch pojazdów na tej trasie.

sierż. szt. Joanna Słowik KPP Nowy Dwór Gd.