Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi handlowcami, którzy próbują wyłudzić podpisanie umowy na dostawców prądu. Czujny mieszkaniec gm. Sztutowo szybko poinformował policjantów o oszuście, który chciał przyjść z umową dotyczącą nowego dystrybutora prądu.

W ubiegły czwartek do jednego z mieszkańców gm. Sztutowo zadzwonił mężczyzna, który podał się za przedstawiciela – dystrybutora energii. W trakcie rozmowy oszust oświadczył, że firma dotychczas dostarczająca energię elektryczną splajtowała a on ma nową umowę na dostawę prądu od innego, lepszego dystrybutora. Dodał, że z umową przyjedzie następnego dnia. Czujny mieszkaniec od razu poinformował o zaistniałym fakcie policję.

Pamiętaj, że po podpisaniu umowy zawsze przysługuje nam prawo do odstąpienia od niej w ciągu 14 dni. Każdy, kto poczuje się pokrzywdzony przez nieuczciwego sprzedawcę może powiadomić o tym powiatowego rzecznika konsumentów. Informujemy również, aby każdorazowo po takim telefonie zgłosić się do najbliższej jednostki policji i poinformować  funkcjonariuszy o takim fakcie. To pomoże nam szybko zlokalizować oszustów.

sierż szt. Joanna Słowik KPP NDG