06.10.18 około godz. 15:49 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do wypadku samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku wypadku 2 osoby zostały ranne. Działania straży pożarnej: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, udzielenie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej osobom poszkodowanym, usunięcie plam płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu, uprzątnięcie jezdni oraz pomoc w załadowaniu pojazdów na auto-lawetę. W działaniach brały udział 2 zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w sile 6 ratowników.

06.10.18 około godz. 20:27 w Mikoszewie doszło do pożaru na strychu jednokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży pożarnej: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wyłączenie zasilania instalacji elektrycznej, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się część sufitu, sprawdzenie ścian oraz sufitu kamerą termowizyjną, a następnie oddymienie pomieszczeń. W działaniach brały udział 3 zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w sile 6 ratowników, 1 zastęp z OSP Stegna w sile 6 ratowników, 1 zastęp z OSP Jantar w sile 5 ratowników oraz 2 zastępy z OSP Mikoszewo w sile 10 ratowników.

06.10.18 około godz. 22:53 w Żuławkach doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem elektrycznym, po którym pojazd został zapalił się. W wyniku zderzenia i późniejszego pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży pożarnej: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody oraz jednego prądu piany średniej na palący się samochód. W działaniach brał udział 1 zastęp Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w sile 4 ratowników oraz 1 zastęp z OSP Drewnica w sile 3 ratowników.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 01-07.10.2018r.:
1 Usuwanie owadów błonkoskrzydłowych
2 Pomoc LPR – Ratownik 3
1 Zabezpieczenie imprez
1 Pożar sadzy w kominie
3 Usuwanie drzew i konarów
1 Kolizje na drogach
1 Alarm fałszywy
2 Usuwanie plamy oleju
2 Pożar suchej trawy, poszycia leśnego