15 października 2018 r. o godzinie 7.55 w miejscowości Jazowa doszło do wypadku samochodu osobowego. Samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku wypadku została poszkodowana jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu przy pomocy deski oraz pomoc przy załadunku pojazdu na lawetę oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 9 ratowników.

18 październik 2018 r.o godzinie 2:52 w miejscowości Marynowy ul. Polna 1 doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W pierwszej fazie akcji działania OSP polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się dach i jeden prąd wody przez okno do pomieszczenia mieszkalnego. Działania JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) po dojeździe na miejsce pożaru polegały na w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej(wsparcie psychiczne, tlenoterapia 100%). Podanie jednego prądu wody z podnośnika hydraulicznego, jeden prąd wody w natarciu przez okno do pomieszczenia mieszkalnego, zaopatrzenie wodne z hydrantu podziemnego. Rota prowadząc działania gaśnicze w sprzęcie ochrony układu oddechowego OUO (red. Ochrony Układu Oddechowego), wewnątrz budynku zlokalizowała dwie butle 11 kg z gazem propan- butan, które zostały wyniesione na zewnątrz, a następnie zostały schłodzone prądem wody. W trakcie działań gaśniczych przystąpiono do częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu i stropu oraz dogaszaniu zarzewi ognia, które wskazywała kamera termowizyjna. Następnie znaleziono trzecią butlę, która również była poddana działaniu ognia i też ją schłodzono po wyniesieniu z wewnątrz budynku. Powyższe działania pozwoliły na zlokalizowanie pożaru. W działaniach brało udział 6 zastępów PSP (red. Państwowej Straży Pożarnej) w sile 15 ratowników oraz 10 zastępów OSP (red. Ochotniczej Straży Pożarnej) w sile 35 ratowników.

18 październik 2018 o godzinie 22:03 w miejscowości Wiśniówka doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Następnie poszkodowana została przekazana ZRM (red. Zespołu Ratownictwa Medycznego). W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) oraz 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 15-21.10.2018r.
3 Usuwanie owadów błonko skrzydłowych
3 Pożar śmieci
2 Wypadek drogowy
1 Kolizja drogowa
1 Pożar budynku
1 Pożar samochodów osobowych
1 Paląca się sadza w kominie
1 Pomoc innym służbom
1 Pożar trawy
1 Alarm fałszywy