W ubiegły czwartek nowodworscy policjanci w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gm. Sztutowo ujawnili nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. 33 – letnia kobieta odpowie przed sądem za kradzież prądu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór.

W ubiegły czwartek (18.10.br) nowodworscy kryminalni wspólnie z pracownikami Energa Operator udali się do jednego ze sklepów na terenie gm. Sztutowo, gdzie z wcześniejszych ustaleń wynikało, że właścicielka sklepu może nielegalnie pobierać energię elektryczną. Na miejscu funkcjonariusze zastali 33 – letnią kobietę, która potwierdziła, że w związku z zaległościami w opłatach za energię, ma w sklepie wykonane nielegalne podłączenie, aby móc dalej prowadzić działalność gospodarczą w sklepie. W toku oględzin mundurowi ustalili, że do kradzieży dochodziło wskutek pominięcia układu pomiarowego licznika poboru energii elektrycznej. Policjanci ustalili, że do nielegalnego podłączenia były podłączone odbiorniki energii elektrycznej w postaci trzech lodówko – zamrażarek, przepływowy ogrzewacz wody, radioodbiornik oraz oświetlenie sklepu.

Policjanci przedstawili 33 – latce zarzut kradzieże energii elektrycznej. Kobieta odpowie za ten czyn przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: sierż. sztab. Joanna Słowik