W Muzeum Stutthof w Sztutowie odbył się koncert pt. Apel Cieni. jako element projektu “Zawsze wierni Polsce” przy wsparciu programu dotacyjnego “Niepodległa”,Gminy Sztutowo, Fundacji Lotto oraz Polskiego Koncernu Naftowego Orlen.

Mocne industrial-owe brzmienie, którym muzycy przedstawili tytułowy Apel Cieni, czyli zbiór przeżyć i wspomnień byłych więźniów obozu Stutthof i podobozu Grenzdorf wybrzmiało wewnątrz ogrodzeń tego miejsca pamięci. Megaherc-owe ciarki pochodzące z głośników rozstawionych przy scenie, ale także ze świetnych, działających na wyobraźnię tekstów utworów zaprezentowanych przez polskiego artystę dźwiękowego Michała Jacaszka i muzyków zespołu Armia przypominają o tragedii, której zapomnieć nam nie wolno.

Samo muzeum o wydarzeniu pisze: “Program muzyczny „Stutthof. Apel cieni”, to historia o bólu tego miejsca i o nadziei. Nadziei, która niosła ze sobą wiarę w niepodległą i wolną Ojczyznę.” A samo wydarzenie jest jednym z elementów obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zapraszamy do wideo: