fot. https://pomorska.policja.gov.pl/

W okresie zbliżającego się okresu Święta Wszystkich Świętych wzorem lat ubiegłych prognozuje się szczególnie duże natężenie ruchu drogowego w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych województwa pomorskiego. W tym roku okres świąteczny wydłuża się z uwagi na przypadanie święta w środku tygodnia i z sytuacją wzmożonego ruchu możemy spotkać się w dniach 31.10 – 04.11.2018r. Również w trakcie trwania akcji „Znicz” Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski z napisem „Bądź widocznym patriotą”.

W świąteczny dzień o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowodworskiego dbać będą funkcjonariusze z miejscowej jednostki policji. Na drogach dojazdowych do cmentarzy, w rejonach parkingów i bardziej ruchliwych skrzyżowań spodziewać się należy większej ilości mundurowych. Na drogach powiatu nowodworskiego jak co roku mogą występować utrudnienia w ruchu. Zwyczajem lat ubiegłych – policjanci spodziewają się największego natężenia ruchu kołowego i pieszego w czwartek 1 listopada w godzinach nabożeństw. Apelujemy do wszystkich, którzy zamierzają odwiedzić groby zmarłych na cmentarzach w Nowym Dworze Gdańskim aby przy ul. Tczewskiej parkowali pojazdy jedynie jak najbliżej prawej krawędzi drogi patrząc w kierunku Malborka natomiast przy ulicy Cmentarnej w miarę możliwości parkować na wyłączonym z ruchu wjeździe na drogę krajową nr 7. Apelujemy również o uważne i ostrożne wykonywanie manewrów na parkingach. Informujemy, że w tym roku uruchomiona zostanie kolej dojazdowa, która będzie kursowała w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. W związku z remontem chodnika przy ul. Tczewskiej informujemy, że wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu kołowym jak i pieszym. Najlepszą alternatywą dojazdu do ulicy Cmentarnej będzie przejazd kolejką wąskotorową.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego na terenie województwa pomorskiego będzie realizować zadnia związane z akcją „Bądź widocznym patriotą” gdzie między innymi podczas akcji „ZNICZ” będą wręczać osobom opaski odblaskowe. Rozdawanie opasek rozpocznie się na terenie całego Pomorza w przeddzień Wszystkich Świętych na drogach wylotowych i trasach koło cmentarzy. Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło sierż. sztab. Joanna Słowik