Asp. Arkadiusz Kowalski z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim to najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu pomorskiego 2018r. W dniu 12 października 2018r., na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych”, gdzie policjant z naszej jednostki zdobył pierwsze miejsce.

Asp. Arkadiusz Kowalski od 2010r. jest funkcjonariuszem naszej jednostki. Początkowo służył w wydziale kryminalnym, a od 2017r. pełni służbę na stanowisku asystenta ds. wykroczeń Wydziału Prewencji naszej jednostki. 12 października funkcjonariusz reprezentował naszą komendę w I ogólnopolskim Konkursie dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych. W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 37 funkcjonariuszy, którzy reprezentowali komendy miejskie oraz powiatowe Policji a także komisariaty Policji z województwa pomorskiego. Policjanci w kolejnych etapach konkursu rozwiązywali test wiedzy oraz zmagali się z przygotowanymi kazusami. Po zsumowaniu zdobytych punktów asp. Arkadiusz Kowalski okazał się zwycięzcą.

Teraz przed Arkiem kolejny etap. W dniach 19-20 listopada 2018r. będzie reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w finale I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Arkowi gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w służbie. Trzymamy kciuki.

Źródło: sierż. sztab. Joanna Słowik