Dnia 04.12.2018 o godzinie 18:11 w miejscowości Stare Babki doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych i jednego ciężarowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych)  Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników i jeden zastęp OSP Nowa Kościelnica w sile 6 ratowników.

Dnia 05.12.2018 o godzinie 19:43 w miejscowości Marynowy doszło do pożaru podbitki drewnianej nad wejściem do budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na ognisko pożaru oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną dachu budynku. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG 
(red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników, jeden zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników oraz jeden zastęp OSP Marynowy w sile 6 ratowników.

Dnia 06.12.2018 o godzinie 5:40 w miejscowości Marynowy doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz samochodem ciężarowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP dwóm osobom poszkodowanym znajdujących się na zewnątrz pojazdu (wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego) oraz jednoczesna ewakuacja dwóch osób poszkodowanych z pojazdu przy pomocy noszy typu deska oraz udzielenie KPP (wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego). Następnie usunięto rozlane płyny eksploatacyjne oraz olej silnikowy przy użyciu sorbentu. Po zabraniu samochodów przez lawety uprzątnięto jezdnię. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych)  Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników oraz jeden zastęp OSP Marynowy w sile 5 ratowników.

Dnia 07.12.2018 o godzinie 23:23 w miejscowości Stare Babki doszło do pożaru samochodu ciężarowego, który wcześniej wpadł do rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody i piany gaśniczej, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu jezdni. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG
(red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników, 1 zastęp z JRG Pruszcz Gdański w sile 4 ratowników, 1 zastęp OSP Cedry Wielkie w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Koszwały w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Nowa Kościelnica w sile 6 ratowników i 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników.

Ilość pozostałych zdarzeń:
1 Alarmy fałszywe
3 Tlenek węgla
2 Konar drzewa
1 Pożar śmieci
1 Zabezpieczenie imprez