fot. Facebook OSP Cedry Wielkie i zasoby własne

W ostatni dzień 2018 roku doszło do trzeciego już wypadku z udziałem łosia. Zwierzęta te, widziane najpierw w okolicach Marzęcina, potem przy drodze 502 do Stegny cały czas kierowały się w stronę południowo-zachodnią. Na drodze stanęła im droga krajowa S7, jednak nie jest ona w całości chroniona płotem przeciw zwierzętom. Łosie błąkały się przy krajówce w okolicach Starych Babek i Kiezmarka i kolejno wkraczały na jezdnię. doszło do trzech wypadków z ich udziałem:

Facebook OSP Cedry Wielkie:

26.12.2018 Godz.: 18:13 108/2018

W dniu dzisiejszym świąteczną ciszę przerwało wezwanie… 
Zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na drodze S7 na wysokości miejscowości Kiezmark.
Dwa samochody osobowe jeden po drugim zderzyły się z łosiem, który wtargnął na jezdnie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyliśmy miejsce wypadku.
W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.
Następnie wsparliśmy czynności polegające na zabraniu uszkodzonych pojazdów przez pomoc drogową oraz truhła zwierzęcia przez specjalistyczne służby. Nasze działania zakończyliśmy oczyszczeniem jezdni po wypadku.

27.12.2018 2:37 109/2018

Kolejne wezwanie tej nocy do niestety podobnego zdarzenia. Ponownie zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na drodze S7 na wysokości miejscowości Kiezmark.
Dwa samochody osobowe jeden po drugim zderzyły się z łosiem, który wtargnął na jezdnie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyliśmy miejsce wypadku oraz udzieliliśmy pomocy poszkodowanym.
W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.
Następnie wsparliśmy czynności polegające na zabraniu uszkodzonego pojazdu przez pomoc drogową.

Do ostatniego wypadku doszło tuż przed sylwestrową zabawą, również w okolicach Kiezmarka.

31.12.2018 16:58 111/2018

Sylwestrowa noc okazała się niespokojna dla naszych strażaków…. Pierwsze zdarzenie to wypadek drogowy na wysokości miejscowości Kiezmark. Niestety Ponownie pojazdy zderzyły się z przebiegającym przez jezdnie łosiem. W wypadku uczestniczyło 5 aut, a dwie osoby zostały poszkodowane. Ze względu na okres świąteczny musieliśmy poczekać na zespół ratownictwa medycznego aż z Malborka. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów zostaliśmy poproszeni przez służby drogowe o umycie nawierzchni z błota aby uniknąć dalszego niebezpieczeństwa.

Foto z ostatniego wypadku (fot. OSP Cedry Wielkie):

Apelujemy o ostrożną jazdę.

Łoś widziany w okolicach Marzęcina