Około godziny 14 na wysokości Cedr Małych na trasie S7 doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Jadąca w kierunku Gdańska ciężarówka wjechała w zaparkowany na poboczu (prawdopodobnie na skutek awarii) samochód osobowy. Osobówka została całkowicie zniszczona, jednak według relacji świadków, kierowca wysiadł z auta o własnych siłach. Po przybyciu służb został on jednak zabrany do szpitala ze względu na ryzyko obrażeń wewnętrznych. Ruch został wstrzymany na około godzinę, potem uruchomiono ruch lewym pasem. Wkrótce więcej informacji.

Aktualizacja: 09.01.2019 godz. 10:11 (Rzecznik Policji Pruszcz Gdański):

Wczoraj po godzinie 14:00 na drodze krajowej nr S7 w Cedrach Małych policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego, gdzie zderzyły się pojazd ciężarowy z osobowym. Policjanci nie tylko ustalali okoliczności w jakich doszło do zderzenia pojazdów, ale również kierowali ruchem na zakorkowanej drodze.

W dniu 07.01.2019 roku kilka minut po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze krajowej nr S7 w Cedrach Małych. Jak wynikało ze zgłoszenia w zdarzeniu brały udział pojazd ciężarowy z osobowym. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny skierował policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby. Mundurowi ustalili, że 37 – letni kierowca MAN-a najechał na tył unieruchomionego na poboczu forda.

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, a technik kryminalistyki wykonał oględziny oraz dokumentację fotograficzną. W wyniku tego zdarzenia został ranny 33-latek siedzący w fordzie, który trafiły do szpitala. Po wypadku na drodze krajowej nr S7 powstał zator i policjanci kierowali ruchem.  Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi apelują do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność.

asp. szt. Marzena Szwed -Sobańska KPP Pruszcz Gdański

Zapraszamy do wideo: