Wspólne działania policjantów z gdańskiej komendy wojewódzkiej i Nowego Dworu Gdańskiego doprowadziły do zatrzymania osób podejrzanych o dokonanie rozboju na 61 – letnim kierującym. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 31 do 41 lat.

W ubiegły poniedziałek, około godziny 2:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że między miejscowościami Marynowy a Rychnowo Żuławskie doszło do rozboju. Na miejscu policjanci ustalili, że 61 – letni kierujący jadąc w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego zauważył dziwnie poruszający się samochód, który w pewnym momencie zepchnął jego pojazd na pobocze. Po wyjściu z samochodów pokrzywdzony został uderzony, po czym sprawcy odjechali jego pojazdem, w którym znajdowała się również znaczna ilość gotówki. Funkcjonariusze ustalili, w którym kierunku oddalili się sprawcy zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia skradziony samochód został odnaleziony w Elblągu.

Wspólna praca policjantów z Gdańska oraz Nowego Dworu Gdańskiego, zebrane przez nich materiały, przesłuchania świadków oraz analiza zebranej dokumentacji pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie podejrzanych. W dalszym czasie prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku.