fot. Facebook WOŚP

Wczoraj wieczorem doszło do zbrodniczego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Morderca recydywista wdarł się na scenę i ugodził go nożem. Prezydent zmarł dzisiaj na skutek odniesionych ran.

Youtube
Pub lord

Opublikowany 13 sty 2019
Dzięki uprzejmości: Gdańsk.pl

Nieznane są motywy sprawcy jednak śmierć ta padła cieniem na ostatni finał tak wspaniałej i łączącej Polaków akcji. Niesiony emocjami i smutkiem po życiu ludzkim Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP. Jednak my, jak i chyba każdy obywatel tego kraju nie wyobrażamy sobie Wielkiej Orkiestry bez tego człowieka.

Z doniesień medialnych i ze słów bandyty dowiadujemy się, że miał on raczej przesłanki polityczne, a atak nie był wycelowany w orkiestrę. Po zamachu krzyczał o tym, że siedział niewinnie w więzieniu z winy PO, i na swój patologiczny sposób chciał udowodnić swoją “niewinność” zabijając innego człowieka?!? Mimo innych pobudek, czyn tak straszny jak zabicie drugiego człowieka odbił się straszliwym piętnem na akcji Owsiaka.

Apelujemy jako redakcja, apeluję jako autor tego tekstu.

Wspierajmy rodzinę zabitego wyrzekając się mowy nienawiści. Tupnijmy nogą na tych, którzy się taką mową posługują. Sięgnijmy pamięcią do chwili sprzed zamachu, kiedy to łączyła nas wspólna, piękna akcja z serduszkiem w logo. Nie pozwólmy by nienawiść jednego człowieka rozszerzyła się na masy.

Emocjonalne oświadczenie Owsiaka, z dnia 14 stycznia 2019.01.04. Kęcioła.tv Facebook WOŚP:


Kęcioła.tv Facebook WOŚP