W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru w miejscowości Lubieszewo. Zapaliły się budynki gospodarcze – stodoła i przyległe do niej garaże. Budynek wielkości ponad 40 metrów zajął się w całości płomieniami. Strażacy otrzymali informację, że w środku mogą znajdować się zbiorniki z paliwem. Dach budynku zawalił się. Nie posiadamy informacji o ewentualnych poszkodowanych, jednak na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego.

Aktualizacja 21.01.2019 KP PSP NDG

Dnia 20.01.2019 w miejscowości Lubieszewo doszło do pożaru obory ze stodołą. Działania straży pożarnej: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie pięciu prądów wody w natarciu na palący się dach oraz do wnętrza budynku, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego SH-18 pozwoliło na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO (red. aparaty tlenowe). Odgruzowywanie i usunięcie przepalonych elementów konstrukcji dachu na zewnątrz budynku. Sprawdzenie pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej, która nie wykazała żadnych zarzewi ognia. Podczas działań OSP właścicielka źle się poczuła i na miejsce przyjechał ZRM (red. Zespół Ratownictwa Medycznego), który po zbadaniu stwierdził że osoba nie wymaga hospitalizacji. W działaniu brały udział 2 zastępy JRG (Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 2 ratowników oraz 9 zastępów OSP w sile 44 ratowników.

Niemal w tym samym czasie strażacy dostali zgłoszenie innego pożaru:

Dnia 20.01.2019 w miejscowości Groszkowo doszło do pożaru drzewa składowanego w piwnicy budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie prądu w budynku, podanie 2 prądów wody w natarciu z jednoczesnym oddymianiem piwnicy za pomocą wentylatora osiowego, lokalizacja i ugaszenie pożaru, kontrola pogorzeliska za pomocą kamery termowizyjnej oraz usunięcie materiału palnego z okolicy pieca. W działaniu brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników oraz 2 zastępy OSP Sztutowo w sile 10 ratowników.

mł. bryg. Łukasz Zblewski KP PSP Nowy Dwór Gd.

Zapraszamy do wideo: