W Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie z pisarzem Andrzejem Kasperkiem z okazji promocji nowej książki jego autorstwa pt. ” Mój płaski kraj ŻUŁAWY”. Książka to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o Żuławach, które pisarz pokochał – choć jak sam mówi, nie jest to łatwa miłość.

Pięknie wydana i okraszona fotografiami opisanego regionu ( autorstwa m. in. Marka Opitza) książka zachwyca recenzentów i wszystkich, którzy ją przeczytali i choć nie jest łatwym zadaniem szukanie nieoczywistego piękna w krajobrazie tak surowym jak żuławski – to Andrzej Kasperek podjął się tego wyzwania. Czy mu się udało? Na to pytanie musicie sobie Państwo odpowiedzieć sami.

Spotkanie z autorem połączono z promocją kwartalnika Prowincja – w którym ukazywały się już wcześniej pojedyncze artykuły zawarte w książce.

Książka wydana dzięki współpracy z Klubem Nowodworskim.

Mecenasi wydania: Urząd Miasta i Gminy Nowy Dwór Gd., Województwo Pomorskie, Powiat Malborski, Stowarzyszenie Żuławy, Powiat Gdański, Gmina Cedry Wielkie, P.P.H.U. Stolmach, Fobos Invest Sp. z o.o., Urząd Miasta i Gminy Nowy Staw.