fot. orientacyjne (Dożynki Drewnica)

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Żuławskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurs na Gospodyń, organizowany przez Stowarzyszenie Żuławy odbędzie się 2 marca 2019 roku w Żuławskim Ośrodku Kultury.

Żuławski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Żuławy od 2018 roku. Główne cele to: integracja środowiska lokalnego Żuław, zachowanie i popularyzowanie dziedzictwa kulturowego i kultywowanie tradycji Żuław, a także inspirowanie do pracy zespołowej i pobudzenie aktywności wśród mieszkańców. Formuła turnieju oparta jest na współzawodnictwie Kół Gospodyń Wiejskich w województwie pomorskim prowadzonym od wielu lat przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

W pierwszej edycji Turnieju udział wzięło sześć zespołów Pan skupionych w lokalnych Kołach i Stowarzyszaniach z czterech powiatów: elbląskiego, nowodworskiego, malborskiego i gdańskiego. Impreza odbyła się w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. 

Panie biorące udział w Żuławskim Turnieju KGW zaprezentowały się podczas występów artystycznych: wokalnych, kabaretowych i tanecznych. Poszczególne konkurencje były oceniane przez jury pod przewodnictwem Prezesa Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek I Organizacji Rolniczych – Pana Piotra Hałuszczaka.

GRAND PRIX Pierwszego Żuławskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich wywalczyły Panie ze Skowarcza w gminie Pszczółki. Nagrody dla zwycięzców  ufundowało Stowarzyszenie Żuławy. Był to bon zakupowy o wartości 2500 zł oraz imponujący Puchar Prezesa Stowarzyszenia Jacka Michalskiego. Upominki dla wszystkich grup biorących udział w konkursie ufundowali włodarze poszczególnych gmin i powiatów. 

Źródło: https://annamilarska.wixsite.com

Formularz > KLINKIJ

Regulamin > KLIKNIJ