Dnia 11.02.2019 r. o godz. 4:49 w miejscowości Rychnowo Żuławskie doszło do potrącenia mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) osobie poszkodowanej (ocena parametrów życiowych – nieprzytomny z zachowanym oddechem, tlenoterapia bierna, przykrycie folią aluminiową w celu zapewnienia komfortu termicznego, stabilizacja głowy), kierowaniu ruchem drogowym, pomoc w transporcie osoby poszkodowanej na desce ortopedycznej do karetki pogotowia ratunkowego. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP w sile 6 ratowników.

Dnia 11.02.2019 r. o godz. 21:30 w miejscowości Kmiecin doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) dwóm osobom poszkodowanym – założenie kołnierza ortopedycznego, wsparcie psychiczne, zapewnienie komfortu termicznego. Następnie poszkodowanych przekazano do przybyłego na miejsce zdarzenia ZRM (red. Zespołu Ratownictwa Medycznego), który nie podjął decyzji o hospitalizacji poszkodowanych. Oświetlenie terenu akcji oraz pomoc w załadunku pojazdów na lawetę i sprzątnięcie pozostałości po wypadku znajdujących się na jezdni. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 6 ratowników.

Dnia 17.02.2019 o godzinie 6:56 w miejscowości Nowy Dwór Gdański doszło do uderzenia samochodu osobowego w przydrożną balustradę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, udzieleniu KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne), przy użyciu sorbentu zneutralizowano substancję ropopochodną (samochód zasilany olejem napędowym). W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP w sile 6 ratowników.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 11/17.02.2019

2 Zdarzenia związane z osunięciem konarów drzew
1 Alarm fałszywy
1 Zdarzenie związane z otwarciem mieszkania
1 Zdarzenie związane z pożarem śmieci
1 Zdarzenie związane z zagotowaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania
1 Zdarzenie związane z zapaleniem popiołu w wiadrze w kotłowni
1 Zdarzenie związane z uwalnianiem zwierząt
1 Zdarzenie związane z pożarem samochodu
2 zdarzenia związane z pożarem traw
1 zdarzenie związane z wydobywającą się wodą z kratki kanalizacyjnej

Wideo: pożar śmieci Marynowo PGR: