Gmina Stegna jako jedna z ostatnich w regionie nadrabia zaległości w infrastrukturze sportowej. Już w 2010 roku mówiło się o budowie hali przy szkole w Stegnie. Został nawet wykonany projekt, jednak nie udało się go doprowadzić do końca.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, nowy, zgodny z najnowszymi standardami budownictwa projekt budowy już powstaje dla szkoły w Stegnie i Drewnicy.

Oficjalne wizualizacje mają ukazać się w najbliższych tygodniach, jednak nieoficjalnie wiemy już, że w Stegnie hala ma powstać za obecnym terenem szkoły, w miejscu gdzie obecnie jest las. Hala ma być połączona łącznikiem tak, aby nie trzeba było wychodzić na dwór idąc na zajęcia wychowania fizycznego.

Druga hala ma powstać przy szkole w Drewnicy. Tuż obok planowana jest też modernizacja zewnętrznych obiektów sportowych.

Budowa nowoczesnych, energooszczędnych obiektów wiąże się jednak z koniecznością uzupełnienia infrastruktury gminnej na przykład w stałe podłączenie do sieci gazociągowej. Nie zapominajmy również o tym, że drogi powiatowe i mosty w Rybinie nie pozwalają na poruszanie się ciężkiego sprzętu i transportu dużych ładunków ze względu na ograniczony tonaż. Przed samorządowcami w gminie i powiecie pozostaje więc jeszcze wiele pracy.

Czekamy na oficjalne informacje z Gminy Stegna.