Dnia 03.03.2019 o godzinie 23:49 w miejscowości Krynica Morska, przy ul. Żeromskiego doszło do zapalenia się dwóch domków letniskowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palące się budynki z zewnątrz oraz podanie jednego prądu wody w obronie na dwa domki, które w wyniku działania temperatury zostały nadpalone. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego przystąpili do prac rozbiórkowych oraz przeszukiwania pomieszczeń. Sprawdzono pozostałe domki i w jednym stwierdzono spalenie podłogi, drzwi oraz ścian, a zaistniały pożar zgasł samoistnie z powodu braku dostępu powietrza do wnętrza budynku.
W działaniach brały udział 3 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 8 ratowników, 2 zastępy OSP Sztutowo w sile 9 ratowników, 1 zastęp OSP Stegna w sile 4 ratowników, 2 zastępy OSP Krynica Morska w sile 6 ratowników

Dnia 28.02.2019 o godzinie 21.08 w miejscowości Ryki samochód osobowy wpadł do rowu, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetlenie terenu działań, odłączenie akumulatora w pojeździe. Osobie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ZRM (red. Zespołu Ratownictwa Medycznego). W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 6 ratowników.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 25.02/03.03.2019

4 Pożar sadzy w przewodzie kominowym
2 Pożar suchej trawy
2 Zdarzenia związane z pochylonymi konarami na budynek mieszkalny