Tuż po godzinie 18 na ul. Warszawskiej tuż przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego doszło do potrącenia kobiety. Do zdarzenia doszło na pasach, kierowca niebieskiego Fiata Panda najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejścia na skutek czego doszło do potrącenia. Choć zdarzenie wyglądało na początku groźnie, a do akcji poderwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, to kobieta zdołała się podnieść o własnych siłach. Śmigłowiec został odwołany. Na miejscu działały dwa zastępy JRG z Państwowej Straży Pożarnej oraz nowodworska OSP. Poszkodowana została przebadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego przybyły ze Stegny. Sprawę bada policja.

Aktualizacja 12.03.2019 godz. 13:58 (Policja Nowy Dwór Gd.):

Wczoraj po godzinie 18 doszło do potrącenia pieszej. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 74 – letniemu kierowcy, który potrącił 50 – letnią kobietę na pasach. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. O dalszych losach kierującego zadecyduje sąd.

Wczoraj po godzinie 18 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim doszło do potrącenia pieszej. Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze ruchu drogowego dokonali oględzin pojazdu natomiast funkcjonariusze zespołu patrolowo – interwencyjnego rozpytali uczestników zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 74 – letni kierujący pojazdem m-ki Fiat Panda jadąc ulicą Warszawską nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która była na pasach w skutek czego doszło do potrącenia. Na całe szczęście 50 – letniej pieszej nic poważnego się nie stało, doznała ogólnych potłuczeń ciała. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia zatrzymali 74 -latkowi prawo jazdy. O dalszych losach kierującego zadecyduje sąd.

Przypominamy, że każdy kierowca zobowiązany jest do prowadzenia samochodu z należytą ostrożnością i z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Czasem chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do tragedii, zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Apelujemy o ostrożność.

sierż. sztab. Joanna Słowik KPP NDG