Wspólne działania policjantów ze Stegny oraz Państwowej Straży Rybackiej doprowadziły do zatrzymania 4 kłusowników, jeden z nich był również poszukiwany listem gończym. Wszyscy usłyszeli zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym.

W ubiegły czwartek (21.03.2019r.) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Stegnie przeprowadzili na rzece Tuga wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie służby na wysokości jednej z miejscowości gminy Stegna funkcjonariusze zauważyli mężczyznę płynącego łódką. Zauważyli również, że mężczyzna ten wyciągał sieci wraz ze złowionymi rybami. W wyciąganiu złowionych ryb pomagało mu 3 mężczyzn, którzy pozostali na brzegu rzeki. W momencie zakończenia połowu, funkcjonariusze zatrzymali nielegalnych rybaków. Zatrzymani mężczyźni byli w wieku 27, 54, 57 oraz 58 lat. Po sprawdzeniu zatrzymanych w policyjnym systemie okazało się, że 58 – latek jest poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli łódź oraz sieć stawną a 15 kg złowionych ryb zostało przekazanych Państwowej Straży Rybackiej celem przekazania ich Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu z okręgu Elbląga. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 27 ust. 1 pkt 2 Ustawy o rybactwie śródlądowym. Ponadto poszukiwany 58 – latek kolejny rok spędzi w Zakładzie Karnym.

Przypominamy, że osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Źródło: sierż. sztab. Joanna Słowik KPP Nowy Dwór Gd.

Zobacz także: