fot. Cezary Kruczkowski, Kinga Pająk

W godzinach wieczornych na ul. Jantarowej w Nowym Dworze Gdańskim doszło do groźnego pożaru. Spalił się doszczętnie autobus PKS. Kilkunastu podróżnych udało się na czas ewakuować z pojazdu. Jedna osoba straciła przytomność i wymagała pomocy medycznej. Przeprowadzono reanimację i udało się ocucić poszkodowaną, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu działały zastępy Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z nowodworskiej komendy oraz OSP Nowy Dwór Gd. Wezwano również karetki ze Stegny i Malborka. Sprawę bada Policja – wkrótce więcej informacji.

Aktualizacja: 15.04.2019 godz. 16:35 sierż. sztab. Joanna Słowik KPP Nowy Dwór Gd.:

Wczoraj ok godz. 19:20 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jantarowej w Nowym Dworze Gdańskim doszło do pożaru autobusu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. na miejscu zastali strażaków, którzy gasili pożar. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wylegitymowali świadków. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscy wynika, że autobusem poruszały się 23 osoby. Autobus jechał w kierunku Krynicy Morskiej. W pewnym momencie pasażerowie zauważyli wydobywający się dym z tylnej części pojazdu. O tym fakcie natychmiast został poinformowany kierowca, który zatrzymał autobus i rozpoczął ewakuację pasażerów. Jedna z pasażerek została przewieziona do szpitala w Nowym Dworze Gdańskim. Jej życiu nic nie zagraża.

Aktualizacja: 15.04.2019 godz. 16:35 z-ca komendanta mł. bryg. Łukasz Zblewski PSP Nowy Dwór Gd.:

Pożar autobusu – Nowy Dwór Gdański ul .Jantarowa

W dniu 14.04.2019 r. o godz. 19 19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze autobusu w Nowym Dworze Gdańskim, przy ul. Jantarowej.

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim         i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się autobus stojący na pasie drogowym – pojazd w całości objęty pożarem. Kierowca i pasażerowie (łącznie 23 osoby) opuścili pojazd przed przybyciem jednostek straży i znajdowali się na poboczu drogi. Jedna osoba nieprzytomna – u której na skutek zdarzenia i ataku astmy doszło do obrzęku górnych dróg oddechowych i nagłego zatrzymania krążenia.

Działania jednostek straży to: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej –  prowadzenie resustytacji krążeniowo-oddechowej spowodowało przywrócenie oddechu osoby poszkodowanej. Podanie jednego prądu wody oraz dwóch prądów piany ciężkiej na palący się autobus. Powyższe działania pozwoliły na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru.

Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Pasażerowie przewiezieni zostali do miejsca docelowego przez zastępczy autokar.

W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 7 ratowników i 2 zastępy OSP Nowy Dwór Gdański w sile 10 ratowników.

mł.bryg. Łukasz Zblewski – rzecznik prasowy KP PSP Nowy Dwór Gdański.