ZDARZENIA ZA OKRES 08-14.04.2019
Dnia 14.04.2019 o godzinie 19:19 w miejscowości Nowy Dwór Gdański doszło do zapalenia się autobusu PKS Elbląg. Działania straży pożarnej polegały na Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie 2 prądów piany i jednego prądu wody w natarciu na palący się autobus. To pozwoliło na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru. W trakcie działań jedna osoba została poszkodowana i udzielano jej KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) do czasu przyjazdu ZRM (red. Zespołu Ratownictwa Medycznego). W działaniach brały udział 4 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 7 ratowników i 2 zastępy OSP Nowy Dwór Gdański w sile 10 ratowników.


Dnia 14.04.2019 o godzinie 23:36 w miejscowości Orłowo doszło do pożaru budynku gospodarczego. Działania straży pożarnej polegały na Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na palący się Budynek. To pozwoliło na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych) w sile 7 ratowników, 2 zastępy OSP Nowy Dwór Gdański w sile 10 ratowników, 1 zastęp OSP Ostaszewo w sile 5 ratowników, 1 zastęp OSP Marynowy w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Lubieszewo w sile 6 ratowników i 1 zastęp OSP Stegna w sile 4 ratowników.9 Pożar suchej trawy/trzciny/ściółki w lesie
1 Alarmy fałszywe
1 Pomoc w wyciągnięciu zwierzęcia ze studzienki burzowej
1 Kolizja drogowa
1 Udzielenie KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) do czasu przyjazdu ZRM (red. Zespołu Ratownictwa Medycznego)
1 Pożar sadzy w kominie
1 Pożar drzewa