Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi osobami, które dzwoniąc na wybrane numery telefonów podają się za policjantów. W trakcie rozmowy próbują wydobyć od rozmówcy wszelkie informacje na temat zarobków, stanu cywilnego a także posiadanej biżuterii w domu. Policja prosi o czujność.

W zeszłym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego doszło do 3 prób wyłudzenia informacji przez telefon metodą „na policjanta”. Oszuści dzwonili na numer domowy wybranych osób i przedstawiali się za policjantów. W trakcie rozmowy z jedną z mieszkanek Nowego Dworu Gdańskiego oszust wypytywał o stan majątkowy oraz o biżuterię jaka znajduje się w mieszkaniu. Na koniec rozmowy, aby była wiarygodna, oszust poinformował kobietę o tym, że za kilka dni dostanie wezwanie do stawiennictwa się na komendzie policji.

Pamiętajmy, że Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie informacji na temat pieniędzy ani kosztowności znajdujących się w mieszkaniu. Policja nigdy nie prosi telefonicznie o udział w działaniach operacyjnych. Jeśli ktoś telefonicznie prosi nas o informacje na temat pieniędzy i kosztowności znajdujących się w mieszkaniu, o udział w akcji policyjnej, bądź mamy jakiekolwiek wątpliwości z kim rozmawiamy należy skontaktować się z najbliższymi a następnie natychmiast trzeba skontaktować się z Policją i o wszystkim opowiedzieć. Policja prosi o czujność.

Źródło: KPP Nowy Dwór Gd.