Na koniec maja, w szkole w Marzęcinie, już po raz ósmy, uczniowie przebiegną ćwierć maraton i pobawią się na rodzinnym festynie:

“Kochani! Przed nami (31 maja) kolejna – 8 już – edycja upamiętniająca Bieg Papieski, zwany również “Kwietnym”, w naszej szkole. Jest to kontynuacja tradycji Biegu Papieskiego, który odbywał się przy okazji rocznicy pierwszej wizyty Jana Pawła II w naszym kraju. Zapraszamy wszystkich chętnych do biegu, na rolki lub rower. Trasa 10 km ta sama jak co roku (za nami jedzie autobus, który zbiera zmęczonych), potem grill i miło spędzony czas podczas Dnia Rodziny organizowanego w naszej szkole. Zapraszamy do wspólnego wysiłku – zabieramy ze sobą dużo uśmiechu i dobrego samopoczucia!”

Harmonogram Biegu Kwietnego:

– od przyjazdu autobusu do godz. 8:15 uczniowie pod opieką wychowawcy

8:15 – zbiórka uczestników biegu

8:20 – wyjazd autokaru do Kępin Małych (start biegu obok dawnego promu)

8:45 – Start Biegu

10:00 – powrót na teren szkoły / Grill z kiełbaskami / Festyn Dzień Rodziny

Harmonogram Dnia Rodziny:

od godziny 9:00 do godziny 13:00 na terenie szkoły odbędzie się impreza pn. Dzień Rodziny:

Atrakcje dla dzieci:

– Tor komandosa (dmuchaniec)

– Czarnobrody statek (dmuchaniec)

– Laserowy Paintball

– Wyspa Jack’a Sparrow’a (dmuchaniec)

UWAGA! Uczniowie podczas korzystania z dodatkowych atrakcji pozostają wyłącznie pod opieką rodzica!

Dodatkowo:

od godz. 9:00 Inscenizacja Kopciuszek przygotowany przez rodziców dzieci grup przedszkolnych, występ dzieci przedszkolnych uczęszczających na zajęcia taneczne organizowane przez szkółkę tańca Gabii.

Podczas dnia rodziny odbędzie się również Grill z kiełbaskami dla wszystkich obecnych, a także poczęstunek zupą pomidorową.

Od godziny 18:00 tego samego dnia odbędzie się Noc Sportu, podczas której uczniowie mogą spędzić noc w szkole! Konkursy sportowe i nie tylko do późna!  (noc z 31 maja do 1 czerwca).