Po raz VIII w Marzęcinie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym majowa mobilizacja. Nauczyciele i dzieci pobiegli w biegu pamięci – tzw. Biegu Kwietnym upamiętniającym pierwszą wizytę papieża Jana Pawła II w Polsce. Pod szkołą odbył się także Piknik Rodzinny, a noc uczniowie spędzili w szkole na sportowo.

(start biegu w Kępinach przy dawnym promie) Trasa – obejmująca 10 kilometrowy bieg, mogła być pokonana biegiem, na rolkach, hulajnogach i rowerem. W wydarzeniu brali udział także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Marzęcina, którzy pokonali trasę rowerami. Dzięki pomocy pana Jarosława Dywizjusza i nowodworskich strażaków ochotników, za dziećmi jechał autobus zbierający zmęczonych. Wszyscy bez problemów dotarli do mety w Osłonce, po czym uczestnicy ruszyli pod szkołę na Piknik Rodzinny.

Na miejscu kolorowe dmuchańce, przedstawienie teatralne i kiełbaski z grilla dla każdego. Szkolna kuchnia przygotowała także wielki gar pysznej pomidorówki – jednak to nie koniec atrakcji. W nocy z piątku na sobotę, uczniowie pod opieką wuefistów pozostali w szkole. Zorganizowane w tym czasie konkurencje sportowe, kolacja i sale rozrywek to dla dzieciaków świetny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.