Sezon burzowy w pełni, kolejna uderzyła w nocy z 15 na 16 czerwca. W tym czasie Państwowa Straż Pożarna w Nowym Dworze Gdańskim odnotowała 4 wyjazdy nocne (w trakcie i tuż po burzy) i kolejne trzy do południa następnego dnia.

Pierwszy wyjazd nocny do Jazowa (wiatrołom – drzewo na jezdni), kolejne tuż po północy do Stegny do pompowania wody z parkingu na ul. Powstańców Warszawy i do Krynicy Morskiej (pompowanie wody z piwnicy). O godzinie 00:33 w Nowym Dworze Gdańskim zastęp strażacki wyjechał także na ul. Morską do zalanej piwnicy.

Następnego dnia Straż Pożarna musiała interweniować w Krynicy Morskiej na ul. Rybackiej (zalana droga) a także w Sztutowie na ul. Zalewowej (wiatrołom).

Trzeci wyjazd dotyczył widocznego na zdjęciach wiatrołomu w miejscowości Solnica. Olbrzymia wierzba przewróciła się na budynek gospodarczy. W budynku składowane było siano i płody rolne. Mimo zerwania powierzchni dachu nie doszło do znacznego uszkodzenia konstrukcji nośnej. Na miejscu działają jednostki PSP i OSP z Nowego Dworu Gdańskiego. Na dachu położona zostanie plandeka.

Aktualizacja 17.06.2019 (KP PSP NDG):

W dniu 16.06.2019 o godz. 11:08 w Solnicy doszło do uszkodzenia części poszycia dachowego budynku gospodarczego w wyniku przewrócenia się drzewa na ten budynek. Działania – zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy użyciu podnośników hydraulicznych oraz pilarek do cięcia drewna usunięto zagrożenie. Dokonano częściowej rozbiórki uszkodzonej konstrukcji dachu oraz szczytu budynku gospodarczego. Uszkodzony dach budynku gospodarczego zabezpieczono przy użyciu folii, którą dostarczył pracownik Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim. W działaniach brało udział 2 zastępów OSP w sile 8 ratowników oraz 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników.