W godzinach popołudniowych doszło do groźnego wypadku na drodze S7 tuż przed miejscowością Kiezmark. Kierowca busa znanej firmy kurierskiej z nieznanych przyczyn nie zauważył zatrzymanego na poboczu samochodu dostawczego i uderzył w niego z pełną prędkością. Pojazd zaparkowany na poboczu był według jednego z jego pasażerów zepsuty i stał na światłach awaryjnych. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który odtransportował kierowcę pojazdu kurierskiego do szpitala w Gdańsku.

Na miejscu działały jednostki Straży Pożarnej z komendy w Pruszczu Gdańskim i w Nowym Dworze Gd., wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję, która wyjaśnia przyczyny wypadku.

Droga S7 w kierunku na Elbląg będzie zablokowana przynajmniej na kilka godzin. Policja kieruje ruch objazdem – drogą techniczną.

Aktualizacja 12.07.2019 KPP Pruszcz Gdański:

Wczoraj na drodze krajowej nr 7 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Funkcjonariusze ustalali przyczyny zdarzenia, kierowali ruchem. W wyniku zderzenia volkswagena z fordem rannych zostało dwóch mężczyzn. Jednego z nich z uwagi na rozległe obrażenia do szpitala musiał transportować śmigłowiec. Mundurowi apelują o zachowanie jeszcze większej ostrożności, ponieważ mamy okres wzmożonego wakacyjnego ruchu na drogach.

W czwartek 11 lipca br. przed godziną 18:00 dyżurny policji z Pruszcza Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 7 w Kiezmarku. Natychmiast na miejsce wysłał policjantów  ruchu drogowego z Pruszcza Gdańskiego. Mundurowi ustalili, że doszło do tylnego zderzenia volkswagena z fordem. Technik kryminalistyki wykonał oględziny i dokumentacje fotograficzną. Na miejscu policjanci udrażniali ruch na zakorkowanej drodze. W wyniku tego wypadku obrażeń ciała doznał 73- kierowca forda, który z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala oraz 46-letni kierowca volkswagena, którego stan był na tyle poważny, że musiał być transportowany do szpitala śmigłowcem. Obaj kierujący byli trzeźwi. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny 
i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie jeszcze większej ostrożności, ponieważ mamy wzmożony wakacyjny ruch na drogach.