Nowy Dwór Gdański znów stanie się sceną dla teatrów plenerowych i miejscem twórczych warsztatów. W programie wydarzenia spektakle dla dzieci, ale i dla dorosłych, warsztaty rozwijające wyobraźnię, warsztaty ekologiczne, a także koncert łączący elektronikę, indie i inspiracje muzyką etniczną.

W tym roku wydarzenie po raz pierwszy trwa dwa dni, dzięki czemu bez zmęczenia można będzie w pełni skorzystać ze wszystkich propozycji. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane spektakle z całej Polski. Po raz pierwszy publiczność zobaczy Teatr Animacji Falkoshow w spektaklu, którego bohaterami są… instrumenty prosto z orkiestry dętej. Ze Szczecina przyjedzie Teatr Władca Lalek z pełnym energii spektaklem „Cztery mile za piec” na motywach poezji ludowej. Będzie także klasycznie, z „Calineczką” Teatru Barnaby oraz o trudnych emocjach, ale ze śmiechem, dzięki Teatrowi Delikates. Ze względu na formułę spektaklu plenerowego wszystkie przedstawienia są tak naprawdę uniwersalne i równie dobrze bawią się na nich i dzieci, i dorośli.

Podczas festiwalu istotne są także wieczorne propozycje. W sobotę Teatr 3.5 i spektakl o doświadczeniu uchodźctwa, o utracie domu i znaczeniu własnego miejsca. Tytuł spektaklu „Sztetl-Welt” nawiązuje do kultury żydowskiej. Festiwal zakończy koncert zespołu Tara Gayan, czyli muzyka inspirowana myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, pobrzmiewająca kinem drogi.

Program Festiwalu

26-28.07.2019 Warsztaty Polifonia – klucz do jedności (dla animatorów, nauczycieli, osób zainteresowanych rozwijaniem warsztatu głosowego) – dla młodzieży (16+) i dorosłych
Obowiązują wcześniejsze zapisy: biuro@kreatywnaedukcja.org.pl do 25.07.2019 r. Liczba miejsc jest ograniczona.


Sobota, 27.07.2019
14:00-16:00 Warsztaty:
Zero waste, czyli jak produkować mniej śmieci
Pestkoklejki, kolorowe obrazy z natury
16:00 Teatr Władca Lalek, „Cztery mile za piec”
17:00 Teatr Barnaby – Barnaby’s Puppet Theatre, „Calineczka”
18:00 Teatr 3.5, „Sztetl-Welt”

Niedziela, 28.07.2019
14:00-18:30 Warsztaty: nadruki na torbach i przypinki, Klub Obywatelski “Młody Obywatel”- Lisewo Malborskie
15:00 Teatr Delikates, „Jak Czesiek i Wiesiek pokonali wstyd”
16:00 Teatr Animacji Falkoshow „Hej-ho, hej-ha, muzyka gra”
Animacje dla dzieci z Teatrem Falkoshow
18:00 Tara Gayan – koncert

Miejsce wydarzeń otwartych: teren zielony przy Żuławskim Ośrodku Kultury (z wyjątkiem warsztatów Polifonia). Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. W przypadku brzydkiej pogody wydarzenia odbędą się w Żuławskim Ośrodku Kultury.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Nowy Dwór Gdański w ramach zadania Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Sprawdź szczegóły wydarzenia i zobacz dodawane na bieżąco opisy spektakli i warsztatów na https://www.facebook.com/events/2330473183937193/

Organizatorzy: Fundacja „Kreatywna Edukacja”, Żuławski Ośrodek Kultury