22.07.2019 o godzinie 22:16 w miejscowości Krynica Morska doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie dwóch gaśniczych prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jeden w obronie na sąsiednie budynki mieszkalne. Po zlokalizowaniu pożaru wpuszczono dwóch ratowników ubranych w sprzęt ODO (red. aparaty tlenowe) do budynku w celu przeszukania pomieszczeń i wykluczenia obecności osób w środku. Podczas przeszukiwania znaleziono łącznie 5 butli propan-butan (które wyciągnięto i schładzano rozproszonym prądem wody na zewnątrz) oraz wykluczono obecność osób poszkodowanych w budynku. Podczas dogaszania zarzewi ognia wyjęto wszystkie urządzenia elektroniczne oraz część mebli i wycięto część nadpalonych, drewnianych belek, które stwarzały zagrożenie zawaleniem. Przy pomocy zwartego prądu wody usunięto dachówki z więźby dachowej budynku oraz dokładnie ugaszono nadpalone elementy w środku. Po likwidacji pożaru wszystkie pomieszczenia przewietrzono za pomocą wentylatora oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia taśmą ostrzegawczą. Współpracowano ze środkami masowego przekazu. Działania trwały 2 godziny i 44 minuty, brały w nich udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 5 ratowników, 1 zastęp JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) Posterunek Krynica Morska w sile 4 ratowników, 2 zastępy OSP Krynica Morska w sile 9 ratowników, 2 zastępy OSP Sztutowo w sile 12 ratowników oraz 1 zastęp OSP Stegna w sile 2 ratowników.

Dnia 23.07.2019 o godzinie 4:32 w miejscowości Nowy Dwór Gdański na trasie S7 doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego, działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, przemieszczenie odpadów na naczepie. Po dojeździe zastępu SCRt (red. dźwig strażacki) na miejsce zdarzenia przystąpiono do postawienia pojazdu na koła. Uprzątnięcie jezdni z pozostałości po kolizji oraz odholowano pojazd na pobliski parking ITD oraz Policji. Działania trwały 4 godziny 35 minut, brały w nich udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników i 1 zastęp JRG Tczew.

Dnia 27.07.2019 o godzinie 12:20 w miejscowości Kmiecin na trasie S7 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, zablokowanie dwóch pasów w kierunku Gdańska, udzielenie KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) osobie poszkodowanej (opatrunek osłaniający, kołnierz, ułożenie na desce), rozwinięcie linii gaśniczej zakończonej PROPAKiem (red. piana gaśnicza), zabranie przy użyciu sorbentu płynów ropopochodnych. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników i 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników.

Dnia 27.07.2019 o godzinie 15:03 w miejscowości Jantar doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszenie przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego (gaśnice proszkowe), odłączenie prądu w budynku, rozwinięcie linii głównej zakończonej jedną linią gaśniczą w natarciu, prowadzenie działań gaśniczych przy pomocy podnośnika hydraulicznego, prace rozbiórkowe części dachu objętego pożarem, po ugaszeniu kontrola miejsca pożaru kamerą termowizyjną, zabezpieczenie dachu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników, 2 zastępy OSP Jantar w sile 11 ratowników, 3 zastępy OSP Stegna w sile 9 ratowników, 1 zastęp OSP Mikoszewo w sile 6 ratowników. Działania trwały 2 godziny 40 minut.

Dnia 27.07.2019 o godzinie 6:48 w miejscowości Cyganek samochód osobowy wpadł do rowu, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie KPP (red. Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej) osobie poszkodowanej, odłączenie akumulatora, przekazanie osoby poszkodowanej przybyłemu na miejsce ZRM (red Zespołowi Ratownictwa Medycznego), pomoc w załadowaniu uszkodzonego pojazdu na lawetę, uprzątnięcie miejsca zdarzenia. W działaniach brały 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 22-28.07.2019
1 Kolizja drogowa
4 Gniazdo owadów
1 Pomoc ZRM (red. Zespół Ratownictwa Medycznego) w zniesieniu pacjenta
1 Zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR (red. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe)
1 Alarm monitoringu
1 Konar drzewa
1 Zderzenie dwóch kobiet z rowerzystą
1 Zdarzenie związane z niezidentyfikowaną substancją w ośrodku wypoczynkowym
5 Inne zdarzenia