Dnia 28.07.2019 o godzinie 19:48 w miejscowości Jantar doszło do rozpylenia niezidentyfikowanej substancji o intensywnym zapachu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP przewietrzono pomieszczenia oraz przeprowadzono pomiar detektorem wielogazowym. Działania SGRChem (red. Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego) polegały na dokonaniu pomiaru w aparatach SOUO (red. System Ochrony Układu Oddechowego) detektorami wielogazowymi oraz detektorami RAD M100, X-am 7000 oraz Pac 7000 – zagrożenia nie stwierdzono. Po sprawdzeniu pomieszczeń nakazano wczasowiczom powrócić do pokoi. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG w sile 4 ratowników, 2 zastępy OSP Jantar w sile 8 ratowników oraz SGRChem (red. Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego) Gdynia w sile 3 ratowników.

Dnia 31.07.2019 o godzinie 9:55 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do pożaru altany na ogródkach działkowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do ugaszenia palącej się drewnianej altany użyto dwóch prądów wody w natarciu. Po ugaszeniu przeszukano pogorzelisko spalonej altany. Wyniesiono z pogorzeliska butlę turystyczną, butla była poddana ogniu. Wycięto część nadpalonych drewnianych belek i desek. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 8 ratowników. Działania trwały 1 godzinę i 32 minuty.


Dnia 01.08.2019 o godzinie 19:45 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Działania straży pożarnej polegały na : Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu pozwoliło na lokalizację i ugaszenie pożaru, rozcięcie plomby w nadpalonej naczepie za pomocą nożyc (w środku znajdowało się 26 palet z śrubami o łącznej masie 20t), sprawdzenie i przewietrzenie wnętrza naczepy, ponowne zaplombowanie kontenera. W działaniach brały 2 zastępy JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) w sile 6 ratowników.

Dnia 02.08.2019 o godzinie 2:13 w miejscowości Krynica Morska doszło do pożaru dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu piany średniej oraz jednego prądu wody na palące się samochody pozwoliło na lokalizację oraz ugaszenie pojazdów. W działaniach brał 1 zastęp JRG (red. Jednostek Ratowniczo Gaśniczych) posterunek Krynica Morska w sile 4 ratowników.

Dnia 04.08.2019 o godzinie 11:03 w miejscowości Nowy Dwór Gdański doszło do wypadku motocykla, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcja wycieku benzyny oraz płynów eksploatacyjnych, pomoc w załadunku motocykla na samochód transportowy zorganizowany przez właściciela. Poszkodowany został zabrany przez ZRM (red. Zespół Ratownictwa Medycznego) do szpitala.

INNE ZDARZENIA ZA OKRES 29.07-04.08.2019

1 Kolizja drogowa
7 Gniazdo owadów
1 Pomoc ZRM (red. Zespołowi Ratownictwa Medycznego) w zniesieniu pacjenta
1 Zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR (red. Lotniczego Pogotowia Ratunkowego)
3 Zdarzenia związane z bocianami- wypadł z gniazda/martwe w gnieździe
1 kot w przewodzie wentylacyjnym
1 wąż w budynku gospodarczym
1 Konar drzewa
1 pożar śmieci