Niedawno, na znanej dobrze graczom platformie “Steam” miała miejsce premiera gry, w całości stworzonej i wyprodukowanej przez jednego człowieka, pochodzącego ze Stegny Marcina Michalskiego. Marcin jest grafikiem komputerowym z zamiłowania. Rozwijał swoją pasję już od najmłodszych lat, choć pierwsze dostępne komputery nie powalały jakością cyfrowych produkcji to nie zniechęciło to Marcina.

Tak powstała gra “Furry Fury” (tłum. Futrzasta Furia), zaprojektowana graficznie i zaprogramowana przez naszego gościa.

To nie jedyne osiągnięcie tego pana. Okazuje się, że pracował przy produkcji kasowego tytułu CD Project RED – Wiedźmin 3 “Dziki Gon”. Produkcji, która znana jest graczom na całym świecie, sprzedanej w setkach tysięcy, jak nie w milionach egzemplarzy w Europie, Azji i obu Amerykach. Był członkiem zespołu “grafików lokacji”, a jego zadaniem było, jak sam to nazwał “rzeźbienie terenu” i oprawa graficzna lokacji, w których porusza się tytułowy Wiedźmin.

Profil informatyczny w liceum, studia informatyczne i magisterka z grafiki komputerowej, wszystko to służyło jednemu celowi – rozwojowi pięknej pasji człowieka, który od początku wiedział, co chce w życiu robić.

To nie koniec pracy Marcina. W rozmowie z nami opowiada o kolejnych pomysłach na gry i nie tylko. Poniżej pełny wywiad z tym ciekawym człowiekiem – chłopakiem z sąsiedztwa!

Zapraszamy do wideo: